Římskokatolické farnosti
Býšť, Dašice, Sezemice
Provizorní farní stránky
Pěší pouť do Bělečka
Fotogalerie
Petr Borský
10.05.2010 13:07:54

V sobotu v den památky Panny Marie, Prostřednice všech milostí, se uskutečnila pěší pouť z Býště do kaple Nanebevzetí Panny Marie v Bělečku. Byla to již druhá taková pouť, ta první se konala vloni v květnu. Chvílemi to vypadalo, že tentokrát se žádná pouť konat nebude. Onemocněl totiž její hlavní svolávatel - P. Martin Brousil a navíc i počasí se na nás kabonilo a hrozilo, že odvážlivce, kteří by se snad na pouť vydali, pěkně prolije.

Pouť začala ve 14 hodin mší svatou v kostele sv. Jiří v Býšti, kterou navzdory své chorobě sloužil P. Martin. Když jsme pak po mši sv. vycházeli z kostela, nebylo po deštěm nasáklých mracích ani památky a z modré oblohy se na nás smálo hřejivé jarní slunce. Vydali jsme se tedy na cestu, sice bez kněze, zato s jeho příslibem, že za námi do kapličky dojede autem a odslouží tam mariánskou májovou pobožnost.

Cesta byla už sama o sobě příjemná a dobrou náladu navíc povzbuzoval kromě družného hovoru i občasný společný zpěv. Po asi dvou a půl kilometrech jsme udělali plánovanou přestávku v Hoděšovicích, kde jsme se před křížkem pomodlili desátek růžence a zatím, co jsme se modlili, na návsi za námi otevřeli hospůdku, kde jsme se pak mohli na chvíli posadit a občerstvit se na další cestu.

Po dalších bezmála čtyřech kilometrech poklidného putování jsme dorazili ke kapličce, kde už na nás čekali místní bratři a sestry s lákavým pohoštěním a kam právě v tu chvíli přijížděl svým autem P. Martin. Následovala mariánská májová pobožnost se zpívanými litaniemi a po ní přišel čas na lákavé koláčky.

Zpátky se většina z nás nechala odvézt ochotnými řidiči, ale část poutníků si dopřála cestu do Býště po svých.

IMG_1712.JPG
Vyrážíme z Býště
IMG_1713.JPG
IMG_1714.JPG
IMG_1715.JPG
Cesta se stáčí do lesa...
IMG_1716.JPG
...a do kopce
IMG_1717.JPG
Občerstvovací zastávka před hospůdkou v Hoděšovicích
IMG_1719.JPG
Lesem se šlo krásně
IMG_1727.JPG
A tady už je cíl naší cesty - kaplička Nanebevzetí Panny Marie v Bělečku
IMG_1725.JPG
Takových dobrot, to stojí i za vyfocení
IMG_1724.JPG
Ale nejdřív je na řadě májová pobožnost
IMG_1723.JPG
IMG_1726.JPG

Obrázky fotila Lucka Borská a lze doufat, že brzy přibudou i od dalších autorů.

Zobrazit k tisku - vše
Zobrazit k tisku - pouze obsah bez nadpisu