Římskokatolické farnosti
Býšť, Dašice, Sezemice
Provizorní farní stránky
Obrázky z pouti do Bělečka
Fotogalerie
Petr Borský
12.05.2011 16:42:33

V Býšťské farnosti se již třetím rokem uhnizďuje tradice pěších poutí k poctě Panny Marie, prostřednice všech milostí. Díky podpoře ze sezemické i dašické farnosti se hlouček putujících rozrostl na cca. 30 lidí. Mnozí z účastníků patří k dašické Michaličkově orelské jednotě.

Průvod vyrazil z Býště letos jen po krátké modlitbě. Po příjemné procházce oslazené občerstvujícím posezením před hoděšovickou hospůdkou dorazili poutníčkové v dobré náladě ke kapli Nanebevzetí Panny Marie v Bělečku, kde následovala mše sv., mariánská májová pobožnost a po ní královské pohoštění, připravené místními zbožnými ženami. Náladu putujících nakonec nenalomil ani drobný úraz, ke kterému cestou došlo, neboť ani postižený se zraněním nenechal připravit o dobrou náladu a pouť si užil až do konce.

Fotky, které přinášíme, pochází z fotoaparátu rodiny Vlasákových. Věřím, že se můžeme těšit i na fotky od ostatních účastníků, kteří je mohou zaslat e-mailem na adresu správce stránek (viz kontakty) nebo je mohou přímo nakopírovat na adresu ftp://farnost.byst.org/fotky, či je mohou předat na jakémkoli paměťovém médiu kněžím.

036.jpg
037.jpg
040.jpg
047.jpg
050.jpg
055.jpg
057.jpg
059.jpg
061.jpg

Zobrazit k tisku - vše
Zobrazit k tisku - pouze obsah bez nadpisu