Římskokatolické farnosti
Býšť, Dašice, Sezemice
Provizorní farní stránky
Fotogalerie
Provoz webových stránek
Petr Borský
14.11.2009 22:01:38

Po více než dvou letech fungování našich farních stránek je nyní připravena jejich nová verze, která umožňuje tvorbu a zobrazování obrázkových galerií podobně, jako to známe z mnoha jiných webů. Nyní nezbývá, než začít takové galerie vytvářet. K tomu je ale potřeba poshánět obrazový materiál. Prosím tedy každého, kdo má nějaké digitální fotky nejen z nedávného biřmování v Sezemicích, ale i z jakýchkoliv dalších farních akcí, zda by je poskytnul ke zveřejnění.

Jak předat fotky ke zveřejnění

Fotky je možno předat na jakémkoliv médiu (CD, DVD, karta CF či SD, USB flash disk či přenosný pevný disk...) správci stránek buď přímo nebo prostřednictvím kněze. Všechna zapůjčená média budou urychleně a v pořádku vrácena.

Jednodušší je poslat fotky e-mailem na adresu správce stránek (rosomak <zavináč> volny <tečka> cz), to však lze jen v případě několika málo fotek.

Lepší možností je nahrát fotky přímo z počítače na farní ftp server - na adresu ftp://farnost.byst.org/fotky/ a správce stránek o tom pouze informovat.Bylo by dobré fotky na server nenahrávat všechny na jednu hromadu, ale každý aby si zde vytvořil smysluplně pojmenovanou složku, do které by své fotky nahrál.

Fotky lze předávat v jakémkoli rozumném formátu, upřednostňuje se JPEG a rozlišení 640x480, ve kterém budou na webu zobrazovány.

V případě jakýchkoliv nejasností neváhejte se na mě obrátit e-mailem, telefonem, či jakkoliv jinak.

Všem fotografům předem děkuje a na jejich fotky se těší

Petr Borský
správce farních webových stránek
e-mail: rosomak <zavináč> volny <tečka> cz
telefon: 724 201 444
ICQ: 37418613

 

 

Zobrazit k tisku - vše
Zobrazit k tisku - pouze obsah bez nadpisu